SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskrin 7753578
nr 775 3578
Sockerskrin
nysilver, 20-tal, längd: 19
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
måndag 3 september 2012
kl 18:10:54
100 kr
150 kr
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.